نحوه خروج از بلاک و ریپورت در تلگرام

نحوه خروج از بلاک و ریپورت در تلگرام

راهنمای کامل ریپورت و بلاک در تلگرام | رفع بلاک و ریپورت

 

بلاک (Block) تلگرام چیست و برای چه استفاده می‌شود؟

بلاک شدن در تلگرام به معنای قطع شدن راه ارتباطی با کسی است که شما را بلاک کرده است به طوری که شما نمی‌توانید پیامی به فرد موردنظر بدهید. در حقیقت اگر شما کسی را بلاک کنید، فرد مورد نظر دیگر قادر به پیام دادن به شما نیست. در ادامه چند کارکرد مهم بلاک در تلگرام را برای شما نام می‌بریم:

قطع ارتباط با دیگران

گاهی اوقات برای شما پیش می آید که نمی‌خواهید فرد خاصی به شما پیام دهد به همین خاطر او را در تلگرام بلاک می‌کنید.

 

خلاص شدن از تبلیغات نامرتبط و تکراری

با زیاد شدن گروه ها و کانال های تبلیغاتی برخی افراد حتی با استفاده از شماره و فرستادن پیام‌های انبوه اقدام به تبلیغات می‌کنند و این کار می‌تواند برای ما سرسام آور باشد، پس مناسب‌ترین گزینه می‌تواند بلاک کردن شماره تبلیغاتی باشد.

 

چگونه بفهمیم که بلاک شده‌ایم؟

برای اینکه بفهمیم که در تلگرام توسط فردی بلاک شده‌ایم یا نه، باید چند مورد را در کنار هم قرار دهیم و در صورتی که همه اتفاق بیفتند یعنی بلاک شده‌ایم.

1. حذف شدن تصویر پروفایل فرد مورد نظر
2. تبدیل وضعیت آنلاین فرد مورد نظر به: last seen a long time ago
3. هر چقدر برای فرد پیام بفرستید خوانده نمی‌شود. (فقط یک تیک کنار پیام زده می‌شود.)

 آموزش ترفندهای تلگرام

چگونه افراد را در تلگرام بلاک کنیم؟

اگر بخواهید کسی یا کسانی را در تلگرام بلاک کنید، مسیر شما بسیار ساده است. برای این‌کار دو روش وجود دارد. یکی از روش‌ها برای همۀ کاربران کاربرد دارد و روش دیگر تنها برای لیست مخاطبین موبایل شما قابل استفاده است.

 • روش اول: بلاک کردن عمومی

همانطور که گفتیم در این روش شما هر کس که بخواهید را می‌توانید بلاک کنید. برای بلاک کردن به این روش مراحل زیر را دنبال کنید.

1. برنامه (App) تلگرام را باز کنید
2. به صفحه چت خصوصی با فرد موردنظر بروید
3. در این صفحه روی عکس فرد مورد نظر بزنید که وارد پروفایلش بشوید
4. در پروفایل شخص، قسمت یالا سمت راست روی سه نقطه بزنید و بلاک را بزنید و فرد بلاک می‌شود.

توجه داشته باشید که این روش برای سیستم عامل‌های اندروید و ios کاربرد دارد و برای کاربران ویندوزفون (Winphone) با روشی مشابه همین باید عمل کنیم با این تفاوت که در آخرین مرحله سه نقطه در قسمت پایین سمت راست قرار دارد.

 

 • روش دوم: بلاک کردن افرادی که جز مخاطبین موبایل ما هستند

1. برنامه (App) تلگرام را باز کنید
2. به قسمت تنظیمات (Settings) تلگرام بروید، در این قسمت گزینه Privacy and Security را انتخاب کنید
3. گزینه Block Users را بزنید. در در این قسمت از لیست مخاطبانتان (Contact) افرادی را که می‌خواهید بلاک کنید از لیست مخاطبینتان اضافه کنید

توجه داشته باشید که این روش برای گوشی های اندروید و ios کاربرد دارد و برای کاربران ویندوزفون (Winphone) با روشی مشابه باید عمل کنیم با این تفاوت که در مرحله آخر که باید گزینه Blacklist را انتخاب کنیم.

 

چگونه از بلاک تلگرام خارج شویم؟

برای خارج شدن از بلاک تلگرام دو روش وجود دارد که با استفاده از باگ (نقص نرم افزاری) در تلگرام می‌توانیم از آنها استفاده کنیم:

 • روش اول، حذف اکانت همراه با از دست رفتن اطلاعات

در این روش کافی است اکانت خود را حذف کنید و دوباره اکانت جدید بسازید و بعد از آن به راحتی می‌توانید به فردی که شما را بلاک کرده پیام دهید، باید توجه داشته باشید که در این روش تمامی مخاطبین، اطلاعات، پیام ها و فایل‌هایی که روی تلگرامتان داشته‌اید، حذف خواهند شد.

 

 • روش دوم، حذف اکانت بدون از دست رفتن اطلاعات

با یک ترفند ساده می‌توان از بلاک تلگرام بدون از دست رفتن اطلاعات خارج شد. در این روش کافی است قبل از حذف اکانت خود، اطلاعات اکانت خود را به یک شماره دیگر انتقال دهید و سپس اکانت خود را حذف کنید و بعد از ایجاد مجدد حساب اطلاعات را به شماره خود برگردانید.

به همین راحتی می‌توانید مجدد به فردی که شما را بلاک کرده پیام دهید. البته توجه داشته باشید اگر حذف اکانت و ایجاد مجدد توسط شما زیاد شود، تلگرام شما را به عنوان اسپم شناسایی می‌کند و اکانت شما را ریپورت می‌کند . در ادامه مقاله ریپورت و راه‌های رهایی از آن را نیز توضیح می‌دهیم. نکته‌ی خیلی مهم در خارج شدن از بلاک در تلگرام این است که اگر خیلی نیاز دارید به فرد مورد نظر پیام بدهید بلافاصله بعد از خروج از بلاک به وی پیام دهید چون همانطور که در جریانید در صورتی که شماره شما را داشته باشد به وی اطلاع داده می‌شود که شما مجدد وارد تلگرام شده‌اید و ممکن است دوباره شما را بلاک کند.

 

بيشتر بخوانيم : چرا باید در تلگرام اعضای کانال را با ممبر فیک افزایش دهیم؟| افزایش ممبر کانال

 

ریپورت چیست؟

ریپورت حالتی از تلگرام است که در آن شما قادر به پیام دادن به افراد نمی‌باشید، مگر در دو حالت خاص: 1- می‌توانید به افرادی پیام دهید که که شماره‌ی همدیگر را در گوشی خود ذخیره دارید. 2- می توانید داخل گروه‌ها پیام بفرستید.

البته باید بدانید که علاوه بر ریپورت، حالت دیگری هم وجود دارد به اسم ریپ چت! ریپ چت همانند ریپورت عمل می‌کند با این تفاوت که شما حتی قادر نیستید داخل گروه‌ها هم پیام بفرستید.

 

دلایل ریپورت شدن در تلگرام

اصلی‌ترین دلیل ریپورت در تلگرام پیام دادن به افرادی است که شماره ما را ذخیره ندارند و به دلیل عدم اعتماد، ما را به عنوان اسپم گزارش می‌دهند. البته این تنها دلیل ریپورت شدن در تلگرام نیست. طبق آمار خود تلگرام، دلایل غیررسمی دیگری هم گزارش شده‌اند که در ادامه این مقاله به آنها اشاره می‌کنیم:

 • استفاده طولانی مدت از حالت last seen recently
 • از نسخه های غیررسمی تلگرام مانند موبوگرام و تلگرام فارسی
 • عضو شدن در کانال ها و گروه‌های غیراخلاقی (در صورتی که گروه یا کانال ریپورت شود یعنی شما هم که عضو بودید ریپورت شده‌اید)
 • ارسال بیش از ۱۰۰ پیام در طول روز (توجه داشته باشید که چت با افراد از این دست پیام‌ها نمی‌باشد)
 • استفاده از استیکرهای غیرمجاز که در تلگرام ذخیره نمی‌شود (چون استیکرها توسط کنترل می‌شوند و بیشتر عامل ریپورت شدن هستند)
 • فوروارد کردن پست‌هایی که حاوی لینک آلوده و غیرمجاز هستند
 • سرک کشیدن در پی وی و پروفایل شخصی افرادی که در گرو‌ه‌های مشترک با شما هستند
 • گروه‌های تبلیغاتی که شما را اضافه و سپس حذف می‌کنند (چون حذف زیاد از گروه و کانال همانند ریپورت است)

 

چگونه از ریپورت تلگرام خارج شویم؟

در اکثر مواقع که شما ریپورت می‌شوید، تلگرام برای شما تنبیهی در نظر می‌گیرد. این تنبیه می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

 • اگر اولین یا دومین باری باشد که ریپورت شده‌اید، تلگرام شما را به مدت چند روز محدود می‌کند
 • اما اگر برای چند بار ریپورت شوید، ممکن است تلگرام اکانت شما را برای همیشه غیرفعال کند (که شامل شماره تلفن شما هم می‌شود)

 

اشتباه بودن ریپورت و درخواست بررسی مجدد

در مواردی که فکر می‌کنید به اشتباه ریپورت شده‌اید، می‌توانید با برقراری ارتباط با ادمین‌های تلگرام، این موضوع را به آنها اطلاع دهید. این کار از طریق ربات @spambot صورت می‌گیرد و در صورت تائید آنها، مساله ریپورت شما بلافاصله رفع می‌شود. مراحل ارسال درخواست از طریق این ربات به شرح زیر است:

1. در قسمت Search عبارت @SpamBot را جستجو کنید و بر روی آن کلیک کنید تا باز شود.

 حذف اکانت بدون از دست رفتن اطلاعات

2. دکمه Start را انتخاب کنید.

 رفع بلاک و ریپورت

3. با آغاز فرایند گزارش باید گزینه This Is a mistake را انتخاب نمایید.

 رفع ریپورت تلگرام

4. روی گزینه Yes کلیک کنید.

 رفع بلاک تلگرام

5. باید No I’ll Never Do any of This را انتخاب کنید.

 چجوری از ریپورت دربیام

6. در ادامه باید متنی را برای ربات بنویسید که ما از قبل برای شما آماده کردیم. پس متن زیر را در قسمت Message کپی کنید.

Dear Telegram Support

My Telegram Account has been spammed suddenly and I cannot sent message to any contacts whom i don’t have their number and I want you to help me and Fix the issue and remove my number from blacklist

Thanks.

7. اندکی بعد از طرف ربات پیامی دریافت می کنید که شامل تاریخ بررسی و در صورت تائید مدیران، رفع ریپورت شما می‌باشد.